Linus označil ovladače disket za sirotky

Linus Torvalds v jednom z commitů mimo jiné označil ovladače disket za sirotky (orphaned), protože dosavadní správce už nemá v této oblasti funkční hardware. Podle jeho slov je všeobecně s disketovými mechanikami v posledních letech problém a ovladače se z dnešního pohledu dají označit za mrtvé. Současné disketové mechaniky se připojují přes USB a zmíněný ovladač vůbec nepoužívají.
Přesto je klasické disketové rozhraní emulováno například ve virtualizovaných prostředích, takže ovladač z jádra nemizí. Budoucnost ovšem závisí na tom, zda se najde někdo, kdo bude ochoten kód dále spravovat.

Vývoj Ubuntu 19.10 se zaměřuje na nové GNOME a podporu ZFS
Léto je sice v plném proudu, ale vývoj Ubuntu běží na plné obrátky. Připravuje se totiž podzimní vydání 19.10 Eoan Ermine, které bude předzvěstí Ubuntu 20.04 LTS. Pokud chcete současný vývoj podrobně sledovat, můžete se podívat na veřejný přehled aktuálních úkolů.

Vývojáři se připravují na začlenění GNOME 3.34, vylepšení běhu na kartách Nvidia a integraci souborového systému ZFS. Poslední jmenovaný úkol zahrnuje například možnost bootu do různých snapshotů, ale i podporu v instalátoru Ubiquity. Zároveň by měly být odstraněny některé problémy s výkonem a uživatelé by měli dostat nejnovější prohlížeče Chromium, Firefox a e-mailového klienta Thunderbird. Celý článek zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *