Enlightenment míří k Waylandu, FreeBSD vyzývá Linux ke spolupráci

Radeony dostanou změnu frekvencí i s více monitory, Ubuntu se zbaví Qt4 před 20.04 LTS, AMD Ryzen 5 3400G na Linuxu, příští desktop CPU Intel si vyžádají novou desku, nepřinesou ale téměř nic nového.

Vydán Enlightenment DR 0.23.0
Osvícení uživatelé mohou začít jásat. Nové vydání desktopu Enlightenment 0.23 značně vylepšuje podporu Waylandu. Pravda, věci asi nejdou tak hladce jak by šly, kdyby Samsung nezrušil svoji Open-Source Group, kde spousta vývojářů pracovala Enlightenmentu, ale nevadí.

Výchozím buildovacím systémem je nyní Meson, ovládání hudby je podporováno s DBus, nechybí podpora BlueZ 5 Bluetooth, funkcionalitu DPMS lze přepínat, vylepšeno je přepínání pomocí alt+tab atd. Opravena je spousta chyb a varování kompilátoru při sestavování. Tato nová verze přichází po téměř dvou letech od předchozí.

Šéfka exekutivy FreeBSD volá po spolupráci vývojářů Linuxu a BSD

Deb Goodkin z projektu FreeBSD se na aktuálním Open-Source Summitu v americkém San Diegu rozpovídala o spolupráci open-source projektů. Její přednáška byla jak o tom, proč by měli vývojáři FreeBSD a Linuxu spolupracovat, tak o věcech jiných včetně základních informací a historie projektu. Kromě toho hovořila o tom, jak vývoj FreeBSD probíhá a jak jej různé společnosti používají pro své projekty.

Mezi důvody zmínila možnost vzájemně se učit z úspěchů i selhání, poznat rozdílné metody psaní kódu či to, že díky menšímu množství kódu je FreeBSD dobrou referenční platformou a ji samotnou znalost FreeBSD učinila lepším linuxovým administrátorem. Celý článek zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *